A Travellerspoint blog

Hazırlıklar Başladı

Barış'la birlikte sırt çantalarımızı alıp seyahate çıkmaya karar verdik. Dünyayı kendi gözlerimiz ve zihnimizle keşfetmek istiyoruz.

Bu kararımızı açıkladığımız zaman genellikle aldığımız tepki, 'Piyangodan para mı çıktı!?' oluyor. Bunun cevabını blogun ilk yazısında vermek istiyorum ki, yazıları niçin ve kimin için yazacağımız okur için netleşsin: Hayır. Bu işi yapmak için düşünüldüğü gibi zengin olmaya gerek yok. Yalnızca tercihlerimizi gözden geçirmemiz gerekti. Ve işte sonunda, kasım ayında yola çıkmayı kararlaştırdık.

Photo_609.jpg

Tarih netleştiğinden bu yana her şey artık daha bir ciddiye bindi. Öncelikle, kesin bir zaman söyleyebildiğimiz için çalıştığımız yerlere ayrılacağımızı bildirdik. Ardından rotamızı netleştirmeye başlayarak nasıl bir bilet almanın bizim için daha ekonomik olacağını araştırmaya başladık. Sayfalar dolusu liste yapıyoruz bir yandan, yanımıza neler almamız gerekir diye. Bunun haricinde diş hekimine, göz doktoruna, aşılar için sağlık ocağına gitmemiz gerek. Evdeki eşyayı nereye koyacağımızı da düşünmeliyiz tabii.

Yaptığımız her hazırlığa ve hangi malzemeyi yanımıza alıp ne kadar para harcadığımıza kadar blogda bütün ayrıntılara yer vermek istiyoruz. Seyahate çıkmanın en zahmetli kısmı hazırlık sanırım... Ama eziyet çıkaran değil, keyif veren bir zahmet!

  • * * * *

We decided to take our backpacks and hit the road with the urge of exploring the world with our own eyes and minds.

People tend to think that we won a lottery when we first share our decision but no, you don't need to be rich to make such a journey. All we had to do was to set the priorities different than most of the others. Do we want fancy cars, a decent apartment, or months -even years- of travel. Thanks to "our choice" we will start our journey in November.

After setting the date, things started to get more and more serious. We notified our employers that we'll be leaving, started to work on our route and flight tickets. Furthermore, we are making up lists of what to take with us. Also we need to complete basic health controls, dental issues and vaccinations. Storage of our furniture etc. has to be taken care of as well.

The plan is to share each and every detail related to the journey - things we took with us, money we spend etc - in the blog. Not only to make you part of it but to remember...

The most painful part of a journey is the preparation. A pain not turning into torment, but pleasure....

Deniz Koç
Translated by Barış Pala

Posted by acikbilet 07:59 Archived in Turkey Tagged preparation

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Taşınacak yükleriniz varsa haber verin .... buradan yardıma gelecek çok kişi varrr..
sevgiler

by nesros

Gül gibi işini bir dünya turuna sattın ya... Neyse. Dönüşünde bekliyoruz. (Patron!) Raşit

by Rasit

OFF ÇOK UZUN BİR YOLCULUK OLMUŞ. SEN O ÇANTAYI ZOR TASIMISINDIR.KESKE BEN GELSEYDİM SENİNLE :)))

by Seldatosy

SABAHLARI İLK YAPTIĞIM BUNDAN BÖYLE SİZİN SAYFANIZA GÖZ ATMAK SONRA GÜNLÜK İŞLER BAŞLIYOR.

by Seldatosy

Evet, artık sabahları ofise geldiğimde bakacak bir yer daha var.
önceki hayatınızda (çünkü geri kalanı eminim çok farklı olacaktır) sizi tanıyan herkese okkalı bir öğüt ve ders olacak bence bu seyahatiniz.
iyi ki tanımışım sizi.
sevgiler

by elduende

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login