A Travellerspoint blog

Tigre

Parana Deltası

sunny 31 °C

Buenos Aires'e geldiğinizde Retiro istasyonundan 3 peso vererek bizdeki banliyö trenlerine benzeyen bir trene atlayabilir ve yaklaşık 50 dakikalık seyirli bir yolculuk sonunda Tigre'ye varabilirsiniz. Buenos Aires'in büyük şehir havasından sıkıldıysanız Parana Nehri'nin (Iguazu şelalesi de bu nehir üzerinde) oluşturduğu yüzlerce kanal üzerine kurulmuş bu küçük şehir size iyi gelecektir.

44buenos_air.._rl____.jpg

Tren istasyonundan çıkıp hemen kanal gezisi yapan teknelerden birine atlayın. Buradaki kanallar Amsterdam ya da Venedik'tekiler gibi dar değil, epey genişler. O yüzden kanallar üzerinde fazla köprü yok ve kanalların oluşturduğu adacıklara ulaşmanın tek yolu tekneler. Adalar üzerinde çok güzel evler yanında, restaurantlar, oteller hatta tekneler için benzin istasyonları bile bulmak mümkün.

0buenos_air.._rl____.jpg

Tigre'nin bir de meyve pazarı meşhur. Daha doğrusu eskiden meyve yüklemek için kullanılan liman bölgesini hediyelik eşya satılan bir pazar yerine dönüştürmüşler, ama adı meyve pazarı kalmış. Biz hafta içi erken bir saatte gittiğimiz için dükkanların büyük kısmı kapalıydı.

63buenos_air.._rl____.jpg

Toplam 2-3 saatte tamamlanacak Tigre gezisinden akşam iş çıkış saatine kalmadan dönmekte fayda var. Yoksa gün içinde bile ana baba günü olan Retiro istasyonunda kalabalıktan başınız dönebilir.

Barış Pala

Posted by acikbilet 06:21 Archived in Argentina Tagged boating

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login