A Travellerspoint blog

Dünyanın Biraları: Arjantin

Besleyici ve serinletici...


View Seyahat & Argentina on acikbilet's travel map.

Efes Pilsen'in internet sitesinde "Bira nedir?" sorusunun yanıtı şöyle verilmiş: "Bira, çimlendirilmiş arpa (malt) ununun sudaki maserasyonu ile elde edilen şıranın şerbetçiotu ile tatlandırıldıktan sonra fermentasyona uğratılmasıyla yapılan, besleyici ve serinletici bir içecektir." Herhalde dünyada en çok tüketilen alkollü içecek biradır düşüncesiyle gittiğimiz ülkelerde içilen biraları not etmeye karar verdik.

Biralar genelde 1 litrelik şişelerle servis ediliyor ve orta sınıf restaurantlarda şişesine 8-12 peso arası ödeniyor. Bakkallardaysa aynı şişeyi depozitosu hariç 3 pesoya alabiliyorsunuz. Ülkenin hemen hemen her köşesinde bulabileceğiniz ülkenin ulusal markası Quilmes. Bizim beraber vakit geçirdiğimiz Arjantinliler biraz burun kıvırıp “Stella daha iyi” deseler de biz Quilmes'i beğendik. Esasen Arjantin'e has markalar olmamalarına rağmen Stella Artois ve Brahma'yı her yerde içmek mümkün. Bununla birlikte birçok eyaletin kendi markası var: Unuttuğumuz için resmini çekemediğimiz Salta'nın adıyla müselles birası ile Mendoza'nın şarabı gibi meşhur olmasa da lezzetli olan birası Andes damağımızda iz bırakanlar.

biralar2.jpg

Neler İçtik:

Quilmes
Salta
Andes
Isenbeck
Iguana
Stella Artois
Brahma
Budweiser
Lacar
Pilsen (Uruguay birası)

Barış Pala

Posted by acikbilet 05:00 Archived in Argentina Tagged food

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Selamlar Deniz ve Barış,

2 yıl önce gezdiğim yerlerde yaptığınız yolculukları derin bir ah çekerek heyecanla takip ediyorum. Yolunuz açık olsun. Yazdıklarımdan yararlanmak isterseniz, websitem: www.cuneyt360.com

Sevgiler
Cüneyt

Not: Yolunuz Şili'ye düşerse Kunstmann'ı kaçırmayın. Tüm yolculuğumun en güzel birasıydı...

by Cuneyt360

hani originaller, hani fotolari? skandal! boyle aska montaj denir, bilmemneye santaj denir.

by ei

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login