A Travellerspoint blog

Seyahatin İlk Günü

The First Day of Our Journey

semi-overcast 24 °C
View Seyahat & Argentina on acikbilet's travel map.

Uzun bir yolculuğun ardından, İstanbul'da saat 3:30, buradaysa 23:30 iken Buenos Aires'e geldik. Küçük bir havaalanıydı, çıkar çıkmaz rahatça taksi bulduk ve beklediğimiz fiyata, 100 peso'ya (30 dolar gibi bir şey), kalacağımız eve yaklaşık yarım saat içinde ulaştık. Marcela ve Jota gecenin bu vaktine kadar bizim için hazırladıkları sofrayı hazır tutmuştu, birlikte yemek yiyip sohbet ettik.

Şimdi sabah ve güzel bir bahar havası var. Dışarı çıkmadan -seyahatimizin ilk yazısı bu olduğu için- önümüzdeki 12 ayı kabaca haritada gösterelim istedik, ayrıntıya daha sonra, gezdikçe gireceğiz.

Deniz Koç

  • ****

Alter a long flight, we had landed to EZE airport in Buenos Aires at 23:30 local time (03:30 back home). It was easy to get a taxi outside and in 30 minutes we reached the house of our first hosts and paid 100 Arg Peso’s (~$30). Marcela and Jota were kindly waiting for us to have dinner and we had our first meal with them in Argentina around 1 in the morning.

Now it is morning time, the whether is lovely. Since this is the first entry made on the road, we wanted to share the outlines of first 12 months of our journey on the map. Details will follow soon…

Translated by Barış Pala

Posted by acikbilet 16:02 Archived in Argentina Tagged backpacking

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

hosgeldiniz :) istanbul 6 derece leş gibi yagmur yagıyor ben yarın almanyaya gidiyorum 3 dereceymiş dolayısı ile bahar havası gibi tabirler ayıp kacıyor

by patakurt

Size bir hoş gittiniz mesajı attım ama bir de dedim siteyle ilgili yorumumu yazayım. Gayet sade ve güzel olmuş. Kaleminizden çıkacak birbirinden güzel yazılar, fotograflayacagınız birbirinden ilginç enstantenelerle burası daha da şenlenecek. Biz de sizi adım adım izleyip, gittiğiniz yerleri gezeceğiz sizinle.

by tumay

You lucky dog! I love Buenos Aires, it is the best Spanish & italian culture mixture ever. You gotta have their skeweer kebap, gacho style BBQ.... let me know if you need anything, now you are closer to me....

by HEPSEN USA

Sizinle bu satırlarda buluşmak bile güzel.Bir şey nasıl başlarsa öyle bitermiş.İnşallah seyahatinizin tümü hep böyle güzel geçer.Siz orada baharı yaşarken burada bugün kışa girişi yaptık,sıcaklık 12 dereceye düştü.Günlük yazılarınıza fotoğraflar da eklerseniz biz de sizinle birlikte gezmiş oluruz. Öpüldünüz.19.11.2008 by mine ihsan

by mine ihsan

Hola bambina ve bambino! Ispanyolcam sahanedir. Izmir'e de kis geldi, ama baska bir sey gelmedi, her sey ayni. Bu yuzden merakla bekliyorum maceralarinizi, fotograflarinizi..
Opuyorum ikinizi de, kuzey kutbundan sevgiler!

by merih foss

Blog'a girdiğim andan beri bir heyecan bir heyecan bende, kendim çıkmışım gibi...Her gün bakacağım mutlaka...Denizcim burada görüşemedik, bakarsın başka bir yerlerde buluşuruz:))Bu arada Küba yok mu planlarda?

by alkim

GÜNAYDIN :))
BURADA SABAH SAAT 9,07 .HEMEN EKRANI AÇTIM NE YAZDILAR NEREDELER RESİM VARMI DİYE .AMA FIRSAT BULAMADINIZ SANIRIM. SEVGİLER

by Seldatosy

Sevgili Biraderim ve Muhterem Yingem ,
Yukarıdan da görüleceği üzere sevenleriniz kısa sürede aynı zamanda birer blog sever olmuşlardır ve hasretle sizden gelecek haberleri beklemektedirler .Zira çoğumuz şahsi emellerimizi sizlerin üzerinden tatmin etme arzusunuda taşımıyoruz dersek yalan olur .Bol resimli mesajlarınız izlenme oranınızı fevklade arttıracaktır ama şu anda da fevkaladenin fevkindedir .
Marcela kardeş ve Jota bacımızın bu denli cana yakın insanlar olması herkezin içine su serpi ,zira bazı blogseverlerin bu konudaki teredüttleri azımsanmayacak düzeydeydi .
Tüm yolculuğunuzun bahar tadında bahar tadında geçmesi dileği ile selam eder,sevgilerimi sunarım.

by Ozgur Pala

Daldınız Arjantin'e, sesiniz solugunuz çıkmıyor.
İlk resim ve izlenimleri anladıgım kadarıyla benim
gibi herkes heyecanla bekliyor. E hadiiii!

tchau,

Tümay

by tumay

Çok tembelsinizzzz. Yerleştiniz mi .Kalacak bi yer buldunuz mu?? . Resim bekliyoruz .

by Seldatosy

yuppiiiiiiiii.
bizde çok mutluyuz burda. merih ielts sınavını kazandı:))))

by Seldatosy

Her sabah ilk iş olarak sizleri izliyoruz. yediğiniz içtiğiniz sizin olsun daaa o ağaçtan gelirken bir tane rica ediiim ..muhteşeeem.keyfiniz bol olsun.. çok sevgiler.

by nesros

Nihayet heyecanımız sona erdi.Resimler çok güzel.Ev sahipleriniz de çok güler yüzlü insanlar.Çiçekler ve renkler bir harika.
Burda lodos fırtınasından dün akşam Karaköy'deki Kadıköyvapur iskelesi battı,yarın sağnak yağmur geliyor.Selam ve sevgiler.
Mine&İhsan

by mine ihsan

Sevgili Barış ve Deniz

Herşeyin yolunda olmasına çok sevindim. Harika fotoğraflarınızı bekliyoruz. İstanbul'un trafiği ve havası berbat. Arjantinin harika yemeklerinden biz de isteriz. Kendinize iyi bakın.Sevgiler Ali

by Ali Seyhan

Sevgili Barış ve Deniz

Yeni yazılarınızı ve fotoğraflarınızı bekliyoruz. İstanbulda harika bir sabah var hava açık ve güneşli bahar havası gibi. Sevgiler Ali

by Ali Seyhan

barış abi ilk gunden beri takipteyim.
kıskanmak degil ama imren var biraz :D
umarım bir dahaki sefere daha eglenceli ve bol soguk biralı gunleriniz olur

by erdinc gunes

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login